Czym cechuje się wylewka anhydrytowa?
Jastrych anhydrytowy jest bardzo popularnym jastrychem grzewczym do ogrzewania podłogowego, ponieważ wymaga krótszego czasu w wylewaniu niż beton, jest ekologicznie i biologicznie nieszkodliwy i może być wylewany czysto i bez ekstremalnego wysiłku fizycznego. Ponadto jastrych anhydrytowy ma optymalną przewodność cieplną i zdolność magazynowania ciepła, jest niepalny i ma niskie napięcie.
Jastrych anhydrytowy jako wylewka grzewcza do ogrzewania podłogowego
W porównaniu z jastrychem cementowym, jastrych anhydrytowy jest dużo szybszy do zastosowania, ponieważ schnie szybciej i można go ogrzać 7 dni po nałożeniu. W porównaniu z jastrychem cementowym, jastrych anhydrytowy ma mniejszą wytrzymałość i może być odpowiednio mniej obciążony. Nieodpowiedni jest jastrych anhydrytowy do użytku na zewnątrz, ponieważ jest wrażliwy na wilgoć.


Gdzie warto zastosować jastrych anhydrytowy?
Taka podłoga jest niezwykle funkcjonalna i trwała, a dzięki właściwościom samopoziomującym będzie można dość szybko położyć na niej na przykład płytki i zabrać się za urządzanie mieszkania. Warto również dodać, że podłoga rozprowadza ciepło równomiernie po całym pomieszczeniu - grzejnik zawieszony w jednym końcu pomieszczenia nie ogrzeje ścian na przeciwko pokoju tak samo szybko jak podłoga ze spiralnie ułożoną rurą grzewczą. Ciepło dostaje się do pomieszczenia z podłogi, więc w pierwszej kolejności ogrzewa stopy - które odczuwają zimno najdotkliwiej. Ogrzewanie podłogowe w połączeniu z wylewką anhydrytową to świetne połączenie, gdyż właściwości wylewki wspomagają przewodzenie ciepła. Ogrzewanie podłogowe można zainstalować w każdym pokoju, jednak przyjęło się, że instalacja jest dokonywana głównie w pomieszczeniach po których oczekuje się najwyższego luksusu ogrzewania więc jest to zwykle kuchnia, łazienka czy przedpokój.
Dobry jastrych sprawi, że nie będą istniały cieplejsze i zimniejsze miejsca na podłodze. Całość będzie ogrzana równomiernie. Taka wylewka może być również znacznie cieńsza niż inne wylewki, więc ogrzewanie następuje szybciej, a instalacja jest tańsza. Wygodny dom jest miejscem energooszczędnym i odpowiednio zaplanowanym. Grzejniki mogą po pewnym czasie żółknąć lub pękać. Ogrzewanie podłogowe jest bardziej solidnym i długoterminowym rozwiązaniem. Warto więc użyć najlepszych materiałów i przez długie lata eksploatacji cieszyć się ciepłem i nie martwić o ewentualne naprawy czy wymiany.
Ogrzewanie podłogowe z wylewką anhydrytową
Ogrzewanie podłogowe zapewnia wysoką jakość ogrzewania. Pozwala zagospodarować przestrzeń - normalnie zajętą przez wiszące grzejniki, gdyż cała instalacja jest niewidoczna i ukryta pod podłogą. Aby ogrzewanie podłogowe mogło działaś jak najwydajniej potrzebna jest odpowiednia wylewka, która uwydatni moc grzewczą "podłogówki". Tutaj z pomocą przychodzi wylewka anhydrytowa której właściwości przewodzące ciepło są znacznie lepsze niż ma do zaoferowania typowy beton. Takie połączenie zapewnia energooszczędne ogrzewanie uzyskujące najwyższa jakość i szybkość nagrzewania powierzchni. Dzięki temu, że wylewka jest wylewana w stanie płynnym przylega do rur i idealnie wypełnia dostępną przestrzeń i wszystkie zakamarki.

Ogrzewanie podłogowe z wylewką anhydrytową